1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Zdrowy styl życia z myślą o Twoim zdrowiu

www.szkolaartystyczna.elk.pl Tłuste Suple

Jeśli zależy Ci na długim, dobrym zdrowiu pomyśl o stylu życia jaki prowadzisz. Ma on bowiem bardzo duży wpływ na stan Twojego zdrowia teraz, ale może dać się we znaki także w przyszłości. Jeśli więc zależy Ci na tym by czuć się dobrze – żyj zdrowo i w zgodzie ze sobą.

Zdrowy styl życia pozytywnie wpływa na zdrowie. Prowadząc taki tryb życia z pewnością można zapobiec wielu chorobom takim jak chociażby przeziębienie i grypa, a także bardziej poważnym schorzeniom jak cukrzyca, czy nadciśnienie tętnicze. Dzięki zdrowemu trybowi życia można także zapobiec chorobom XXI wieku, takim jak depresja, czy nerwica.

Aktywny i zdrowy tryb życia sprzyja bowiem wydzielaniu się endorfin w organizmie, które są wrogiem tych schorzeń. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna wpływają na poziom szczęścia, sprawiają, że chce się uśmiechać i żyć. W przeciwieństwie do tłustych, kalorycznych potraw, lekkostrawna diet sprzyja także pogodzie ducha.

Jeśli więc zależy Ci na Twoim zdrowiu i chcesz go utrzymać w jak najlepszej kondycji, pomyśl o tym by Twój styl życia był zdrowy. Wprowadź do diety dużo warzyw i owoców, zrezygnuj z tłustych potraw i postaw na choć odrobinę aktywności.