1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Wychodzić zdrowie

Steel Storm Tłuste Suple

Dobra kondycja fizyczna jest ważna w każdym wieku. Chodzi przecież o to, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, a jak wiadomo zdrowiu pomaga dobra forma. Nie od dziś wiadomo, że osoby aktywne fizycznie dłużej zachowują siły witalne i jasny umysł.

Tak więc sport powinniśmy uprawiać nie tylko, jak jesteśmy młodzi i piękni, ale – tym bardziej – gdy przybywa nam lat. Jeśli nie lubimy za bardzo aktywności fizycznej możemy spróbować chodzić na spacery. Nie muszą to jednak być krótkie i delikatne spacery.

Możemy spróbować czegoś o wiele bardziej intensywnego czyli spacerów z kijkami. Sport zwany nordic walking idealnie sprawdzi się w każdym wieku i w każdych warunkach. Można regularnymi spacerami wręcz wychodzić sobie zdrowie i kondycję fizyczną.

Spróbujmy, jak najszybciej tego chodzenia bo nie ma na co czekać. Okaże się, że bardzo szybko złapiemy bakcyla i może nawet zaczniemy jeździć na specjalne obozy, aby pochodzić sobie w ciekawych warunkach. Musimy oczywiście zaopatrzyć się wcześniej w dobre kijki.