1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Uroda a kosmetyki

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu okularki pływackie

Często mówi się, że uroda przemija i z pewnością jest w tym sporo prawdy. Raczej trudno będzie nam w dojrzałym wieku wyglądać tak dobrze, jak wyglądaliśmy w młodości, jednak nie oznacza to, że z biegiem lat powinniśmy przestawać o siebie dbać.

Wręcz przeciwnie, atrakcyjny mężczyzna i atrakcyjna kobieta niekoniecznie muszą wyglądać jak dwudziestolatkowie – w każdym wieku można prezentować się atrakcyjnie, chociaż nie będzie to już ta sama uroda, co w młodości. W dzisiejszych czasach powszechnie dostępne są bardzo dobre kosmetyki, dzięki którym możemy znacznie poprawić swój wygląd.

Są one często dopasowywane do wieku, co jest pozytywne, ponieważ inne wymagania i predyspozycje ma skóra nastolatka, a inne pięćdziesięcioletniego mężczyzny. Trzeba więc zwracać uwagę na to, co producenci kosmetyków umieszczają na etykietach swoich produktów, ponieważ bardzo często znajdują się tam informacje dotyczące przedziału wiekowego, dla którego są one przeznaczone.

Jeśli chcemy, żeby stosowane przez nas kosmetyki działały optymalnie, to dobierać je powinniśmy również pod kątem rodzaju naszej skóry czy też włosów. Tutaj również można zaobserwować wyraźne rozróżnienie – niektóre kremy przeznaczone są na przykład dla osób z suchą cerą, a inne dla ludzi mających cerą tłustą.

Jak widać, częściowej selekcji kosmetyków, które będą dla nas odpowiednie, możemy dokonać sami. Warto jednak również zasięgnąć opinii swojej kosmetyczki albo dermatologa – oni mogą podpowiedzieć nam, na które marki warto zwrócić szczególną uwagę.

paznokcie sklep online