1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Umowa przedwstępna

W momencie wyboru konkretnej oferty od dewelopera, warto zastanowić się nad spisaniem umowy przedwstępnej. Przedtem jednak można spróbować wynegocjować jak najlepsze warunki z deweloperem. Pamiętajmy jednak, że nie każdy deweloper zgodzi się na nasze warunki. W większości przypadków firmy oferują swoim klientom korzystne rozwiązania, w postaci np.

upustów. Zazwyczaj zależy to jednak od popularności konkretnej inwestycji. Im szybciej sprzedają się dane mieszkania, tym trudniej wynegocjować korzystniejsze warunki. Nie oznacza to jednak, że już na samym początku trzeba zrezygnować z negocjacji.

Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy przedwstępnej. Przedtem deweloper powinien okazać klientowi prospekt informacyjny, w którym znajdą się najważniejsze informacje odnośnie nieruchomości. Przed podpisaniem umowy przedwstępnej koniecznie zapoznajmy się z jej treścią. Powinny być w niej zawarte takie punkty, jak cena nieruchomości oraz lokalizacja mieszkania.

Równie istotne będą zapisy odnośnie dokonywania płatności. W większości przypadków deweloperzy decydują się na transze. Oznacza to, że klient nie musi od razu wpłacać całej kwoty. Zazwyczaj jest ona podzielona na kilka części.

Każdą z nich płaci się po ukończeniu konkretnego etapu budowy. W umowie przedwstępnej musi być zawarta informacja odnośnie sposobu i terminu przekazania nieruchomości. Bardzo ważnym punktem jest konsekwencja zerwania umowy. Umowa przedwstępna standardowo zawierana jest w formie aktu notarialnego.

hale magazynowe dla deweloperów