1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Umowa ostateczna

Plewiska funkcjonalne domy Poznań Plewiska Domy i mieszkania z ogródkiem Poznań Plewiska, na sprzedaż od dewelopera

Ostatnim etapem zakupu nieruchomości od dewelopera jest podpisanie umowy ostatecznej. Umowa ta jest najlepszą gwarancją tego, że nieruchomość jest naszą własnością. Taki dokument spisuje się w zależności od rodzaju inwestycji. Jeśli nieruchomość dopiero powstaje, umowa ostateczna zostanie podpisana dopiero wtedy, gdy inwestycja będzie zakończona. Z kolei mieszkanie musi być oddane do użytkowania. Nieco inaczej przedstawiać się będą formalności w momencie gdy kupujemy gotową nieruchomość np. apartamenty warszawa mokotów.

W takiej sytuacji umowa ostateczna może zostać sporządzona po załatwieniu wszelkich formalności kredytowych. Deweloper również powinien spełnić kilka formalności w celu podpisania umowy ostatecznej. Do jednych z nich zalicza się wyodrębnienie danego lokalu. Większość inwestycji finansowana jest kredytem bankowym. W takiej sytuacji deweloper musi uzyskać pismo od banku informujące o tym, że dany lokal pozbawiony jest jakichkolwiek obciążeń. Umowa ostateczna podpisywana jest w obecności notariusza.

Koszty notarialne standardowe pokrywane są przez kupującego. W momencie gdy kupujący korzysta z kredytu hipotecznego, powinien pamiętać o założeniu księgi wieczystej nieruchomości. W księdze wieczystej będzie widniała informacja odnośnie obciążenia hipotecznego nieruchomości. Warto zastanowić się także nad ubezpieczeniem mieszkania. W szczególności dotyczy to takich zdarzeń, jak pożar czy zdarzenia losowe. Dzięki temu w razie wystąpienia zdarzenia możemy otrzymać wysokie odszkodowanie.

mieszkania Skórzewo w stanie deweloperskim od Jandach