1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Piękny wygląd zasługą odpowiedniego żywienia

e-diety.com

Utarło się, że piękny wygląd to zasługa długich godzin spędzonych przed lustrem, używania bardzo drogich kosmetyków lub częstych wizyt w salonach piękności. Nic bardziej mylnego. Skóra promienieje, włosy lśnią, a paznokcie się nie łamią nie tylko z racji pielęgnacji zewnętrznej.

Za ich kondycję odpowiada jedzenie konkretnych produktów i regularne, odpowiednie nawadnianie organizmu. Gładka, jedwabista skóra to zasługa picia wody, ale i spożywania ciemnozielonych warzyw i owoców, które zapobiegają rogowaceniu naskórka. Natomiast zawarta w produktach zbożowych witamina E opóźnia procesy starzenia się skóry.

Żelazo zawarte w suszonych owocach i czerwonym mięsie oraz krzem, którego źródłem są owoce morza zapobiegają wypadaniu i rozdwajaniu się włosów. Ziarna zbóż i migdały oraz orzechy jedzone regularnie wzmocnią paznokcie. Dodatkowo należy unikać wysoko przetworzonych produktów, odstawić kawę i produkty kofeinowe oraz zamienić zwykły olej na oliwę z oliwek, która odpowiada za młody wygląd skóry.

www.ireneuszjelen.pl