1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Owoce i warzywa sezonowe źródłem naturalnych witamin

Lato sprzyja lekkostrawnej diecie za sprawą kolorowych owoców i warzyw sezonowych. Są one niezbędnym składnikiem zdrowych posiłków, na które można sobie w szczególności pozwolić, gdy na wyciągnięcie ręki dostępne są takie owoce jak: maliny, poziomki, czy truskawki, a także takie warzywa jak szparagi, świeży szpinak, brokuł czy kalafior. Zdrowa dieta powinna być oparta o wszelkie niezbędne składniki odżywcze: białka, tłuszcze, węglowodany i witaminy. Nawet będąc w pracy warto pamiętać o owocach i od czasu do czasu zamawiać dostawa owoców do biura kraków.

Te ostatnie w bardzo dużej ilości można znaleźć w owocach i warzywach. Warto skorzystać z tej możliwości latem, kiedy możliwe jest ich kupienie z polskich zbiorów. Letnie warzywa i owoce mają najwięcej wartości odżywczych, ponieważ są naturalne, pochodzą od sprawdzonych, polskich dostawców, bardzo często lokalnych rolników i sadowników, którzy nie stosują w swoich uprawach sztucznej chemii.

Latem warto uzupełnić swoją zdrową dietę o jeszcze zdrowsze sezonowe warzywa i owoce, które z pewnością poprawią samopoczucie i pozytywnie wpłyną na wygląd włosów i skóry.