1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Odblaski do biegania – marketingowy wymysł czy gadżety ratujące życie?

fabryka footballu

W ostatnich latach bieganie, te hobbystyczne, jak i nieco bardziej profesjonalne, stało się naprawdę popularne. I nie ma w tym  nic  złego! Aktywność fizyczna, szczególnie ta uprawiana na świeżym powietrzu, to przecież samo zdrowie. W wielu miastach organizowane są biegi, półmaratony i maratony, w których z roku na rok przybywa uczestników. Biegają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, starsi i młodsi. Biegaczom nie straszna pogoda, pora dnia ani pora roku. Biegać może zacząć każdy i to zupełnie za darmo. Nie trzeba wykupować karnetów na siłownię. Wystarczy sportowy strój, obuwie biegowe i chęci. Jeśli zamierzamy biegać w nocy, nie możemy zapomnieć również o odblaskach! W sklepach nie brakuje różnego rodzaju gadżetów odblaskowych, takich jak kamizelki, buty, podkolanówki, rękawiczki, kurtki i wiele innych… Czy naprawdę są nam potrzebne, czy są tylko chwytem marketingowym, mającym skłonić nas do wydania pieniędzy? Odpowiedź poniżej! 

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Bieganie jest przyjemnym i darmowym sportem dla każdego. Biegać możemy zarówno w dzień, ale i w nocy, kiedy ruch na drodze i na ścieżkach jest zdecydowanie mniejszy.

Musimy jednak pamiętać o zapewnieniu sobie odpowiedniego bezpieczeństwa. Biegając w ciemnych ciuchach sportowych, bez żadnych odblasków, zlewamy się z otoczeniem. Szczególnie, jeśli biegamy po słabo oświetlonych trasach, po poboczach czy miejskich chodnikach. Nie jesteśmy widoczni dla kierowców i innych. Dla zwiększenia widoczności, a co za tym idzie, dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w odblaski. To właśnie dzięki nim będziemy zauważalni! Zamiast ciemnej odzieży, warto wybrać również tą w kontrastowych kolorach. Odblaski mogą przyjąć różną formę – pojedynczych opasek samozaciskowych samodzielnie przyczepianych do ramion czy nadgarstków, ale również odzieży odblaskowej.

Jakie odblaski wybrać do biegania?

Na rynku znajdziemy różnorodne gadżety odblaskowe, które mają nie tylko fajnie wyglądać, ale również zapewniać nam bezpieczeństwo. Oczywiście nie musimy kupować każdego z tych produktów, ale jeśli zamierzamy biegać po zmroku, dobrze jest zaopatrzyć się w wybrany gadżet plus w kilka opasek samozaciskowych, które doczepimy w wybranych miejscach. Dostępne są takie akcesoria jak:

  • Odblaskowe opaski samozaciskowe,
  • Kamizelki ostrzegawcze, które można złożyć i schować do kieszeni,
  • Sznurówki ledowe na baterie,
  • T-shirty odblaskowe w kontrastowych kolorach,
  • Czapki ze świecącym daszkiem,
  • Buty z migającymi, czerwonymi lampkami led,
  • Podkolanówki lub legginsy odblaskowe,
  • Odblaskowe pokrowce na komórkę,
  • Ledowe uchwyty na klucze,
  • Tuby odblaskowe, wielofunkcyjne, zakładane jako komin, czapka lub bandanka.

.

https://tluste-suple.pl/