1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Kurtki gore tex

soft flaski https://rowerek.pl/

Wiosna, jesień, przede wszystkim zima, ale niekiedy także lato – kurtka to jeden z najważniejszych elementów garderoby, o jakich powinien pamiętać każdy miłośnik górskich wędrówek. Dlaczego? Kurtka to przede wszystkim duży komfort termiczny, ale również ochrona przed deszczem, wiatrem czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Od wielu lat jednym z bardziej popularnych i jednocześnie bardzo dobrych wyborów są kurtki gore tex, czyli kurtki ze specjalną membraną, która zapewnia nam odpowiednią ochronę. Aby dobrze się prezentowac dobrym wyborem będzie pepe jeans kurtka. 

To za sprawą zastosowania tej właśnie dodatkowej warstwy kurtki na wypady w góry mogą być nie tylko wodoszczelne, a więc ochronić nas przed opadami deszczu, które tak często pojawiają się w górach, lecz także mogą świetnie poradzić sobie z zimnym wiatrem. Jaka powinna być idealna kurtka na górskie wędrówki? Wiele zależy oczywiście od tego, jak dokładnie wyglądają nasze wypady (a więc w które pory roku najczęściej wybieramy się w góry czy jak bardzo zaawansowany jest nasz stopień wspinaczki), dlatego warto określić swoje potrzeby i oczekiwania, co z pewnością pomoże nam łatwiej znaleźć idealną kurtkę.

Jaka kurtka na górskie wypady?

Przede wszystkim kurtka powinna nas chronić przed deszczem, ale także przed podmuchami zimnego wiatru czy też przed niskimi temperaturami, z którymi często mamy do czynienia w górach – nawet wiosną czy latem, kiedy wydaje nam się, że na zewnątrz panuje ciepła pogoda, w wyższych warstwach gór warunki będą zupełnie inne.

W związku z tym, musimy być na to dobrze przygotowani, a rozwiązaniem mogą być właśnie kurtki gore tex, które zdają się idealnie spełniać swoje zadanie i chronić nas przed różnego rodzaju niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy wyborze kurtki warto jednak zwrócić uwagę także na to, jakie technologie zostały w niej zastosowane i jakimi właściwościami się ona charakteryzuje. Niektóre kurtki lepiej sprawdzą się bowiem zimą, a inne zdecydowanie lepiej sprawdzą się latem.

Ważne jest też na przykład to, czy kurtka jest odpowiednio przewiewna. Tak czy siak, dziś nie ma wątpliwości, że kurtki gore tex to idealna opcja dla wszystkich miłośników górskich wędrówek i odzież, która świetnie sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Nic więc dziwnego, że kurtki te od lat cieszą się bardzo dużą popularnością.

www.tynkiposadzkifranke.pl