1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Kim jest deweloper i czym się zajmuje?

Deweloper najczęściej kojarzy nam się z kimś, kto sprzedaje mieszkania np. warszawa apartamenty 5 pokojowe. Oczywiście jest to skojarzenie całkiem dobre, natomiast sprzedaż mieszkań to oczywiście nie wszystko, czym deweloper się zajmuje.

Można powiedzieć, że jest to przede wszystkim przedsiębiorca, który zajmuje się różnego rodzaju nieruchomościami. Zajmuje się, a więc realizuje budynki, które przeznaczone są na sprzedaż bądź też wynajem.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że realizacja projektu nieruchomościowego jest niezwykle trudna i skomplikowana, dlatego też deweloper w celu jej zrealizowana współpracuje z szeroką grupą osób, a więc między innymi z architektem, firmą wykonawczą, pośrednikiem czy agencją reklamową. Wszystko oczywiście po to, aby mogła powstać nieruchomość gotowa do sprzedaży lub wynajmu.

Do najważniejszych zadań dewelopera należy z kolei przede wszystkim nadzór nad tym, aby budowa nieruchomości przebiegała w sposób prawidłowy. W dalszej kolejności zadaniem dewelopera jest także przekazanie nieruchomości do użytku za pośrednictwem sprzedaży lub wynajmu.

Deweloper, czyli nie tylko nieruchomości mieszkalne

W kwestii dewelopera jest jednak nie tylko wynajmować i sprzedawać mieszkania lub domy jednorodzinne, ale również realizacja różnego rodzaju budynków komercyjnych, a więc biurowych czy też handlowych. Deweloperzy trafiają ze swoimi działaniami do różnych grup osób – mogą więc działać w sektorze B2B (business to business) lub też w sektorze B2C (business to consumer), z tą różnicą, że w tym pierwszym działają przede wszystkim tak zwani deweloperzy komercyjni, a drugi sektor to działka deweloperów mieszkaniowych.

Warto przy tym pamiętać, że każdy deweloper ma szereg obowiązków związanych z realizacją i przekazaniem do użytku nieruchomości, a tylko prawdziwi profesjonaliści mogą liczyć na duże zainteresowanie ich ofertami.

program do rysowania wykresów