1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Kim jest deweloper i czym się zajmuje?

https://osiedlenovo.pl/ okularki pływackie

Deweloper najczęściej kojarzy nam się z kimś, kto sprzedaje mieszkania np. warszawa apartamenty 5 pokojowe. Oczywiście jest to skojarzenie całkiem dobre, natomiast sprzedaż mieszkań to oczywiście nie wszystko, czym deweloper się zajmuje. Warto także zainteresowac się jak w nieruchomości może pomóc nam firma, która w swojej ofercie ma zarządzanie nieruchomościami poznań .

Można powiedzieć, że jest to przede wszystkim przedsiębiorca, który zajmuje się różnego rodzaju nieruchomościami. Zajmuje się, a więc realizuje budynki, które przeznaczone są na sprzedaż bądź też wynajem.

Trzeba jednak przy tym pamiętać, że realizacja projektu nieruchomościowego jest niezwykle trudna i skomplikowana, dlatego też deweloper w celu jej zrealizowana współpracuje z szeroką grupą osób, a więc między innymi z architektem, firmą wykonawczą, pośrednikiem czy agencją reklamową. Wszystko oczywiście po to, aby mogła powstać nieruchomość gotowa do sprzedaży lub wynajmu.

Do najważniejszych zadań dewelopera należy z kolei przede wszystkim nadzór nad tym, aby budowa nieruchomości przebiegała w sposób prawidłowy. W dalszej kolejności zadaniem dewelopera jest także przekazanie nieruchomości do użytku za pośrednictwem sprzedaży lub wynajmu.

Deweloper, czyli nie tylko nieruchomości mieszkalne

W kwestii dewelopera jest jednak nie tylko wynajmować i sprzedawać mieszkania lub domy jednorodzinne, ale również realizacja różnego rodzaju budynków komercyjnych, a więc biurowych czy też handlowych. Deweloperzy trafiają ze swoimi działaniami do różnych grup osób – mogą więc działać w sektorze B2B (business to business) lub też w sektorze B2C (business to consumer), z tą różnicą, że w tym pierwszym działają przede wszystkim tak zwani deweloperzy komercyjni, a drugi sektor to działka deweloperów mieszkaniowych.

Warto przy tym pamiętać, że każdy deweloper ma szereg obowiązków związanych z realizacją i przekazaniem do użytku nieruchomości, a tylko prawdziwi profesjonaliści mogą liczyć na duże zainteresowanie ich ofertami.