1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Czy warto wynająć trenera personalnego

rolki dla dzieci

Zawód, jakim zajmuje się trener personalny  lub rozważa taką decyzję. Dla wszystkich, którzy obecnie znajdują się w takim punkcie – przygotowaliśmy listę, która wytłumaczy dlaczego trener personalny jest ważny i czy warto go wynajmować. Lista dotyczy naważniejszych zalet i korzyści:

  • Podejmowanie jakiekolwiek treningu na siłowni może wiązać się z ryzykiem nabawienia się kontuzji. Fakt, że na siłowni dana osoba się znajdzie, nie oznacza jednak od razu, że będzie zadowolona z efektów. Trener personalny to towarzysz ćwiczeń. Ma za zadanie precyzyjnie wytłumaczyć w jaki sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia, jak się do nich przygotować, ile robić powtórzeń, na co zwracać uwagę. Dzięki jego szerokiej wiedzy, można czuć się bezpiecznym.

    Trener personalny ma świadomość jakie części ciała są najczęściej narażone na urazy w danych ćwiczeniach, w związku z tym jego zaangażowanie w wykonywane czynności jest tak ważne. Pozwala na uniknięcie zwichnięć, bólów po treningu. Ale co najważniejsze – ćwiczenia z trenerem personalnym są bardziej efektywne;

  • Nie wszyscy lubią sportowe wyzwania. Bardzo często problemy fizyczne i zdrowotne wiążą się także ze zdrowiem psychicznym. Ludzie, którzy chcą zmienić swoje ciało narażeni są na szereg nieprzyjemnych utrudnień, które w końcu trzeba pokonać. Samodzielne zmotywowanie się do poszczególnych aktywności może nie być najprostsze. Zwłaszcza, jeżeli dana osoba nie jest silna i nie ma w sobie siły do walki i pokonywania trudności.

    Wtedy trener personalny pełni rolę przyjaciela, który nie tylko pokazuje jak ćwiczyć, ale tłumaczy po co to robić i daje poczucie, że jesteśmy ważni i wartościowi;

  • W końcu – współpraca z trenerem personalnym jest zwyczajnie komfortowa. Nie znając się na ćwiczeniach, ciężko byłoby ułożyć konkretny plan treningowy, który spełni swoją rolę. Profesjonalista z kolei zrobi to bardzo umiejętnie, dzięki czemu wymagające ćwiczeń partie ciała zostaną dokładnie uwzględnione, a później – poprawione;
  • Dobra współpraca nie kończy się jednak na spotkaniach na siłowni. Dziś trenerzy personalni uczą się także układać profesjonalne diety, dzięki którym plan treningowy i żywieniowy będą się razem uzupełniać i spinać. Efekty takich działań są szybsze, bardziej widoczne i zadowalające.

Dążenie do wymarzonych celów sportowych może być proste, gdy towarzyszy nam ktoś, kto się na tym zna. Trener personalny jest polecany zwłaszcza osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sportem i nie wiedzą jak się za nią zabrać.

https://sport-trend.pl/klapki-meskie

Trener staje się wtedy nauczycielem, towarzyszem i motywacją.

info.nokia6300.pl