1410 grunwald

– rocznik z przeszłości –

Aktywność fizyczna to ważny element zdrowego stylu życia

balkoniki dla niepełnosprawnych

Zdrowy styl życia to nie tylko odpowiednia dieta i wystarczająca ilość dobrego snu. To również aktywność fizyczna. Bo przecież jak można zachować zdrowe ciało i umysł spędzając jedynie osiem godzin za biurkiem? Nie można! Aby być zdrowym trzeba się ruszać.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważnym elementem zdrowego stylu życia. Oprócz tego, że ma zbawienny wpływ na kondycję oraz samopoczucie, jest równie ważna dla zdrowia całego organizmu. Ruszając się nawet w niewielkiej ilości możesz w znacznym stopniu obniżyć ryzyko wystąpienia u siebie otyłości, a także zapobiec wielu poważnym chorobom.

Możesz uchronić się przed cukrzycą, niewydolnością żył, czy astmą. Nawet niewielki ruch taki jak spacer, wybranie schodów zamiast windy, rower, czy rolki, chociaż pół godziny każdego dnia sprawi, że poczujesz różnice. Poprawi się Twoja kondycja, ale także samopoczucie.

Będziesz szczęśliwszy, a przede wszystkim zdrowszy! Nie możesz zapominać, że ruch to zdrowie i nie bez przyczyny to staropolskie przysłowie powtarzane jest z pokolenia na pokolenie. Wdrąż je w życie i ciesz się efektami swoich wysiłków.

https://www.formeds.com.pl/cat/92/Zeaksantyna